A beruházó a Gyenes Kft., a 194 millió forintos, európai uniós támogatás nélküli projekt kivitelezője a Newergies Kft.
Babó Gábor, a kivitelező cég ügyvezetője elmondta, a beruházó a költséget hitelből és önerőből biztosítja, az építkezés október 1-jén elkezdődött.
Az 1,09 hektáros területen épülő naperőmű 1980 darab polikristályos napelem modulból áll majd, amelynek teljes termelését az áramszolgáltatói hálózatba értékesítik. A megtermelt egyenáramot 25 darab inverter alakítja majd át váltakozó árammá, ez megközelítőleg 550-580 ezer kilowattóra villamosenergia mennyiséget jelent évente, amely több mint 200 családi ház éves fogyasztását fedezné.
Gyenes Lászlót, a Gyenes Kft. ügyvezetője szerint a naperőmű működésének köszönhetően az üvegházhatású gázok kibocsátása évente közel 550 tonnával csökkenthető, hozzájárulva ezzel a fenntartható környezethez és klímavédelemhez.
A jászdózsai beruházás megközelítőleg 10 éven belül térül meg, köszönhetően az inflációkövető átvételi árnak. Az erőmű tervezett élettartama 30-40 év, de a lassú avulási idő miatt 25 év múlva a naperőmű még a teljesítménye 80 százalékát képes garantáltan produkálni. A tervek szerint néhány hónap múlva, 2017 januárjában elindulhat a termelés.
A Newergies Kft. Jász-Nagykun-Szolnok megyében csaknem 70 millió forintból 50 százalékos Leader pályázati támogatással épített 2013-ban egy mára már 110 kilowatt beépített teljesítményű bemutató telepet Jászágón, amely két napkövető és egy fix beépítésű napelemes rendszerből áll. Ezt követően kettő, 500 kilowatt teljesítményű rendszert is létesítettek a településen.
A tervek között szerepel egy másik, 300-500 kilowatt teljesítményű naperőmű építése Jászdózsán. Emellett tervezik egy 5 megawattos erőmű létrehozását is, ennek helyszíne még nem publikus.