Férfi kosárlabda NB I - Szolnokon győzedelmeskedett a Falco
Illusztráció, unsplash.com

MTI

2024.03.11. 09:49

A listavezető Szombathely simán, 13 ponttal legyőzte a harmadik helyen álló vendég Szolnok együttesét a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely már az első negyedben 16 pontos előnyt szerzett, s ugyan a vendégek a félidőig 10 pontra faragták hátrányukat, a harmadik negyedben ismét a hazaiak akarata érvényesült, 77-51-re alakították az állást, így az utolsó szakaszra eldöntötték a mérkőzést.

A nap másik mérkőzésén is hazai siker született, miután a Kecskemét izgalmas csata végén három ponttal legyőzte a Körmendet.

Eredmények:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend 81-78 (29-21, 18-21, 16-17, 18-19)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 88-75 (28-12, 21-27, 28-12, 11-24)