A projektben részt vevő iskolákban tanárok és diákok úgynevezett energiaőri pozíciót töltenek be, ami a gyakorlatban az jelenti, hogy figyelemmel kísérik az elektromos áram és a fűtési energia felhasználását intézményükben.
Az Energy @ School elnevezésű, hét európai ország részvételével megvalósuló projekt szolnoki nyitórendezvényét tartották a Városházán. A rendezvényen öt szolnoki iskola diákjai és pedagógusai vettek részt.
Szabó István alpolgármester köszöntőjében az energia hatékony felhasználásának fontosságát hangsúlyozta. Mint mondta, a klímaváltozás következményei már érzékelhetők, mérhetők a mindennapokban, sürgető lépéskényszerben vagyunk. Az egyik pillére az ember okozta éghajlatváltozás lassításának az energiahordozók ésszerű és hatékony felhasználása.
A köszöntő szavakat követően dr. Marián Miklós projektmenedzser tájékoztatott a projektről, illetve Szolnoknak abban vállalt szerepéről. Az iskolai felmérések eredményeit Jánosi László mérnök ismertette, majd dr. Túróczi Imre Jó gyakorlat az energiatakarékosságról című előadásában a Pallasz Athéné Egyetem Gazdálkodási Kara szolnoki campusának megújuló energiát használó eszközeit mutatta be.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.