Az elmúlt hétvégén a dal kapott kitüntető helyet a megyeszékhely zenei életében. Kilencedik alkalommal rendezték meg a magyar zenei élet egyik kiemelkedő egyéniségéről, a zeneszerző és karmester Ádám Jenőről elnevezett országos dalversenyt. A háromévente megszervezett verseny elismert zenei rendezvénnyé vált az évek folyamán, amelyen az alap- és középfokú művészetoktatási intézmények magánének szakos növendékei nevezhettek és mutathatták meg tudásukat.
A versenyt Dr. Kállai Mária nyitotta meg. A kormánymegbízott hangsúlyozta, a zenének közösségformáló ereje is van. Az ének olyan erő, amely képes arra - ha csak rövid időre is- hogy összekapcsolja az emberi lelkeket. Ezek a felemelő pillanatok azonban hozzásegítenek bennünket, ahhoz hogy a hétköznapok egyhangúsásában képesek legyünk megtalálni a szépet, a jót, az emberit.
A megyei Tehetségsegítő Tanács elnökeként az ének-zene oktatást is rendkívül fontos területnek tartom a jövő társadalmát alakító gyerekek nevelése szempontjából is. Egy társadalomnak szüksége van a tehetségekre, akik egészséges szemléletükkel, tudásukkal, kreativitásukkal mozdítják előre a fejlődést, végső soron az ország megmaradását.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.