A Magyarország étele 2025 verseny szolnoki középdöntőjének győztese a "Kis-kun pusztai báránypecsenye" lett.
A fogás konfitált, préselt báránycsülökből, vargányazseléből, savanyított zöldségekből, zöldséges bárányhússal töltött tésztából, kapros juhtúrós tejfölből és rozmaringos pecsenyeléből készült, cékla párlatos kaviárral és Erős Pistás búzakalász ropogóssal.
Asztalos István, az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesületének elnöke hangsúlyozta: a gasztronómia kulturális örökség, amelyet a jövő generációinak is át kell adni.
A döntőt április 26-27-én tartják Szolnokon, 16 továbbjutó csapattal.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.