A gyerekek és gondozóik már belakták az újjáépített Simon Ferenc úti bölcsődét, csütörtökön pedig megtörtént az intézmény ünnepélyes átadása is.
Látványos a változás a bölcsőde korábbi állapotához képest, a beruházás után egy korszerű, minden tekintetben jól használható intézménybe kötözhettünk – mondta Orosz Sándorné tagintézmény-vezető. Szabó István alpolgármester a kormány és a város vezetésének azon törekvéséről beszélt, melynek célja a korszerűtlen intézmények modernizálása és annak lehetővé tétele, hogy az anyák, ha úgy döntenek, visszamehessenek dolgozni a gyermek három éves kora előtt.
A megújuláshoz szükséges 210 milliós uniós támogatáson túl Szolnok város önkormányzata 3,7 millió forint biztosításával járul hozzá a fejlesztéshez. A projekt célja a bölcsőde kapacitásbővítése és szolgáltatásainak minőségi fejlesztése volt. A fejlesztés eredményeként a már meglévő négy mellé kialakítottak két új csoportszobát is. Az intézmény a fejlesztést megelőzően 56 férőhelyen fogadta a 3 év alatti kisgyermekeket. A beruházás során új gyermekmosdót, akadálymentes wc-t, kerti játéktárolót, a játszóudvarhoz tartozó gyermek wc-t és új parkolóhelyeket is kialakítottak. A kialakított, új csoportszobák berendezéséhez, felszereléséhez elengedhetetlen volt az új eszközök beszerzése: számos új játék, mesekönyv és hangszer került a bölcsibe, de kialakítottak egy sószobát is.
A projekt keretében fejlesztésre került a bölcsőde főzőkonyhája, aminek köszönhetően a bölcsődei étkeztetést nagyobb kapacitással és korszerűbb eszközökkel tudja a továbbiakban ellátni.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.