Magabiztos győzelemmel jutott elődöntőbe az Olaj
Szolnoki Olaj Kosárlabda Klub facebook

mti, MKOSZ

2018.05.22. 11:42

A címvédő Alba Fehérvár után a Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj is biztosította helyét a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, miután a Paks elleni negyeddöntő harmadik, hétfői összecsapását is megnyerte.

Az egyik oldalon Vojvoda, a másikon Tarrant hiányzott, illetve Ruják átöltözött ugyan, de végül nem állt be. Barnies egy, Perry pedig másfél perc után szerezte meg csapata első pontjait. Közel sem volt telt ház, de a hangulatra nem lehetett panasz a Tiszaligetben. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-6 után megálltak a pontgyártásban. Elég gyenge színvonalú volt az első negyed, melyet végig uralt az Olaj, és a végén 18-14-re vezetett.

Medve triplájával egyre hozta fel az ASE-t, majd nem sokkal később az ő sportszerűtlen faultja után kezdtek újra meglépni a hazaiak (14. perc: 31-22). Ez a negyed nem a védekezésről szólt, Ford dobott két triplát zsinórban, 37-25-nél időt kért Schmidt Béla. Volt már tizenhat is közte, a félidőre 47-36-ra visszajöttek a vendégek.

Perry triplája nyitotta a második játékrészt, majd egy labdaszerzés után zsákolt is egyet. A színvonal nem javult, Guinn faultolta sportszerűtlenül Kovácsot. Több, mint négy és fél percig nem talált be az Atom. Eilingsfeld törte meg a tolnai kosárcsendet, távolról volt eredményes (53-38). Mindössze négy pontra volt képes a Paks ebben a felvonásban, 61-40 állt a táblán az utolsó tíz perc előtt.

Ford tett rá egy hármast a különbségre. A 34. percben a harminc is meglett közte (74-44). Mindenki már a végét várta, lehetőséget kaptak a fiatalok is, az Olaj a papírformának megfelelően kisöpörte ellenfelét, amely a nyolcadik helyen zárta a szezont – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 82-56 (18-14, 29-22, 14-4, 21-16)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,  V.: Papp P., Frányó P., Kovács N. (Faidt M.)
Szolnok: Perry 17/9, Kovács P. 3, Browning 17/3, Ford 15/9, Tóth Á. 3. Csere: Andric 3, Milosevics 15/9, Polyák 5/3, Tóth Z. 2, Csák 2, Taiwo -, Frikker -.
ASE: Hinds 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, Eilingsfeld 12/6, Guinn 8/6. Csere: Ogunyemi 5, Gulyás 1, Garamvölgyi -, Pajor -, Szalai -.

forrás: hunbasket.hu