A közigazgatásnak nemzet- és társadalomépítő hatása van, ezért kiemelten fontos terület – fogalmazott Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora a közigazgatási vezetők diplomaátadó ünnepségén.
A felsőfokú okleveleket többek között kiberbiztonsági, fejlesztéspolitikai, antikorrupciós, kommunikációs és önkormányzati területekre specializálódott szakértők vehették át.
Közigazgatási vezetők vehették át diplomájukat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE): összesen 1263 hallgató kapta meg oklevelét szombaton a szakirányú továbbképzési szakokon – olvasható az egyetem honlapján.
A végzettek között 204 fő megyei kormányhivatali vezető fejezte be kormányzati tanulmányait, amelyet a törvény kötelezőként ír elő a vezetői beosztáshoz. Ezen felül több száz közigazgatási szakértő kapott felsőfokú oklevelet kiberbiztonsági, fejlesztéspolitikai, antikorrupciós, kommunikáció és önkormányzati szakterületeken.
A kormányzati tanulmányok szakirányú továbbképzési szak a közigazgatásban a felsővezetői feladatellátáshoz szükséges ismeretek és képességek fejlesztését célozza. A képzés eredményes elvégzését 2016-ban az állami tisztviselői törvény tette kötelezővé a területi közigazgatásban dolgozó vezetőknek. Az egyetemi képzést a vezetők munkahelyükön, a digitális tanulás technológiáit alkalmazva végezhették el. A kormányzati tanulmányok képzést az NKE a fővárosi és megyei kormányhivatalokkal szoros együttműködésben valósította meg uniós forrásból az államtudományi és közigazgatási karon – közölték.
Patyi András, az NKE rektora a diplomaátadón úgy fogalmazott: a közigazgatás kiemelten fontos terület, mivel ha jól működik, nemzetépítő, társadalomépítő hatása van. A rektor szerint ahhoz, hogy olajozottan működjön a rendszer, olyan friss tudásra van szüksége a szakmának, amivel az évek során az NKE felvértezte a hallgatókat.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal munkatársai közül 51-en tettek záróvizsgát, melyek közül 12-en végeztek a kormányzati szakirányú képzésen. Az ünnepségen részt vett dr. Berkó Attila megyei kormánymegbízott is.
Uniós forrásokból finanszírozná a főváros Pest-Észak árvízvédelmi szakaszának újabb fejlesztési ütemében, három védvonal megerősítését. A projekt célja, hogy a fejlesztéssel a védművek magassága elérje azt a szintet, amelyet a 2013-as rekord árhullám nagysága alapján határoztak meg.