Manapság egyre elterjedtebb gyakorlat, hogy a nagy forgalmú közintézményekben defibrillátort állítanak készenlétbe arra az esetre, ha valaki szívproblémái miatt rosszul lenne. Az intézmények köre a megyében tovább bővült a szolnoki hivatásos tűzoltó-parancsnoksággal.
A kompakt készüléket a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Polgári Védelmi Szövetség adományozta a katasztrófavédelem megyei igazgatóságának. A defibrillátort február nyolcadikán Matuska Zoltán tű. ezredes, megyei igazgató vette át Tatár Pál nyá. polgári védelmi alezredestől, a szövetség elnökétől. Az eseményen közösen fogalmazták meg a célt, hogy lehetőségeikhez mérten további parancsnokságok számára is beszereznek ilyen életmentő készüléket.
Az egészségügyi szakterület felmérése szerint a hirtelen halálesetek több mint 80 százalékában a szív elektromos tevékenysége rendezetlenné válik, ennek következtében az izomsejtek összehúzódása sem programozottan történik, megszűnik a pumpa funkció, kamraremegés, azaz kamrafibrilláció alakul ki.
A most átadott eszköz a szolnoki hivatásos tűzoltó-parancsnokságra kerül, használatára pedig mindhárom szolgálati csoport állományát felkészítik. A defibrillátor mindenben megfelel a mai kor követelményeinek, ráadásul beépített hangszórója révén utasításokkal látja el a kezelőjét arra vonatkozóan, hogyan használja a berendezést. Mindezek mellett figyeli a beteg életfunkcióit, és ha az értékek alapján úgy ítéli meg, hogy használata káros hatással lenne az érintett ember szervezetére, akkor nem lép működésbe.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.