2026.07.09, Csütörtök
Katonák lepik el Szolnokot és környékét
Fotók: MH Kiss József 86. Helikopterdandár - hivatalos oldal fb

Katonák lepik el Szolnokot és környékét

MTI

2026.07.09. 12:03

Megnövekedett honvédségi jelenlétre kell számítani a következő napokban Szolnokon és a környező településeken - közölte az MH Kiss József 86. Helikopterdandár a Facebook-oldalán.

Azt írták: július 8. és 23. között zajlik az MH KFOR-35. váltás missziós felkészítése a helikopterdandárnál, ezért Szolnokon és a környező településeken - Martfűn, Szajolban, Tiszajenőn, Tószegen, Vezsenyen és Zagyvarékason - megnövekedett katonai jelenlétre kell számítani. A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát, egyben kérik a lakosság megértését és türelmét - közölték.

 

Készülnek az ünnepi pillanatra is

A missziós felkészülésen kívül, zajlanak az előkészületek az új altisztek eskütételére. Az ünneplésnek megadják a módját egy monumentális, helikopteres díszelgő áthúzással!

AktuálisMagyar HonvédségMH Kiss József 86. HelikopterdandárSzolnok városaSzajolTiszajenő