Szomorú hírrel kezdődött az év a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület tagjainak. Tiszavárkonyban, a Tisza partján festői környezetben található alkotóházuk leégett.
Az Alföldön, Szolnok megye nagy múltú kultúrájának és értékeinek ápolása, a hagyományok elevenen tartása az Egyesület tagjainak küldetése, legfontosabb feladata. A mai alkotók keze nyomán tovább élnek az évszázados mesteri formák, a remek és „beszédes” motívumok. A hímzők, fafaragók, fazekasok, kovácsok, szövők, takácsok nemzedékről nemzedékre hagyományozták az ősi mesterségeket, a szakma fortélyait és a tárgyalkotó népművészet pótolhatatlan hangulatú elemeit. Ezeket a feledésbe merülő ősi kézműves mesterségeket gyakorolhatják és adhatják tovább az itt összegyűlt alkotók és érdeklődők.
Már több mint 20 éve hagyománnyá vált a városban, hogy évente, az alkotóházban megrendezésre kerülő kézműves alkotótáborokban ismertetik meg a gyermekekkel a mesterségeket. Szívesen látták vendégül a város civil szervezeteit is és szerveztek közös programokat többek között a Jóreménység Klub, Martfű Városi Nőikar, Martfű Néptáncegyüttes, Természetjárók, Martfű Városi Szabadidős Kör, Martfűi Napraforgó Foltvarró Klub tagjainak.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Népművészeti Egyesület adományozásra kéri fel az embereket a Tiszavárkonyi Alkotóház újjáépítésének megsegítésére.
Az adományok fogadására elkülönített számlaszám:
OTB BANK 11745004-21413926
JNSZ MEGYEI NÉPMŰVÉSZETI EGYESÜLET
TISZAVÁRKONY ALKOTÓHÁZ ÚJJÁÉPÍTÉSE
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.