Férfi vízilabda Eurokupa - A Vasas továbbjutott, a Szolnok búcsúzott
Illusztráció - magyarepitok.hu

MTI

2023.02.09. 11:36

A papírformának megfelelően a Vasas továbbjutott a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjéből, a Szolnok viszont búcsúzott.

A fővárosi együttes a szerb Sabac (Szabács) otthonába látogatott azt követően, hogy a párharc két héttel ezelőtti első felvonásán hazai környezetben 10-4-re diadalmaskodott. Az idegenbeli visszavágón is jobb volt ellenfelénél, három góllal nyert, így kettős győzelemmel lépett tovább

A Tisza-parti gárda vendéglátóként egy góllal, 13-12-re kikapott, így nehéz helyzetből várta a Trieste Pallanuoto elleni visszavágót. Az olasz csapat otthonában sokáig jól tartotta magát, a negyedik negyed elején még vezetett egy találattal, de végül eggyel alulmaradt, azaz két szűk vereséggel esett ki.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, visszavágók:
VK Sabac (szerb) - A-Híd VasasPlaket 6-9 (1-2, 2-3, 0-1, 3-3)
a magyar csapat gólszerzői: Randelovic, Negajev 2-2, Bruguljan, Zerinváry, Konarik, Simon, Bátori 1-1

Trieste Pallanuoto (olasz) - Szolnoki Dózsa 11-10 (3-2, 4-3, 1-3, 3-2)
a magyar csapat gólszerzői: Kovács G. 3, Jansik D., 2, Szeghalmi, Schmolcz, Vismeg, Pásztor, Teleki 1-1