Férfi vízilabda Eurokupa - A Szolnok veretlen, a Honvéd nyeretlen maradt
Illusztráció, unsplash.com

MTI

2024.10.19. 10:00

A Szolnok a második mérkőzését is megnyerte, a Honvéd viszont ismételten vereséget szenvedett a férfi vízilabda Eurokupa csoportkörében.

Hangay Zoltán együttese - amely egy hete a horvát világbajnokokkal felálló Mladost Zagreb elleni hazai győzelemmel rajtolt - ezúttal a német Duisburg otthonában aratott papírforma sikert.

A Tisza-partiakra a következő fordulóban, október 31-én, a szezon rangadóján a 11-szeres Bajnokok Ligája-győztes olasz Pro Recco vár idegenben.

A Honvéd kiélezett meccsen maradt alul a görög Panathinaikosszal szemben. A vendégek az utolsó másfél percben fordították a magukra javára a végül 12-11-re megnyert találkozót. Szivós Márton tanítványai a harmadik körben a spanyol CN Barcelona otthonában ugranak medencébe.

Férfi Eurokupa, csoportkör, 2. forduló:

C csoport:
Duisburg (német)-Szolnoki Dózsa 9-17 (1-3, 2-8, 4-4, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Zerinváry 4, Kakstedter, Vámosi 3-3, Szabó B., Schmölcz 2-2, Bedő, Kovács G., Simon 1-1

D csoport:
EPS-Honvéd - Panathinaikosz (görög) 11-12 (3-3, 3-3, 3-4, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Ekler B., Vadovics 3-3, Bencz, Szépfalvi, Kiss, S. Hessels, B. Hessels 1-1

korábban:

B csoport:
BVSC-Manna ABC - Ortigia (olasz) 17-11 (4-4, 6-1, 4-3, 3-3)
a magyar csapat gólszerzői: Tátrai, Konarik 4-4, Ekler Zs. 3, Jansik D., Szeghalmi, Csapó 2-2