Az advent időszakában a Kossuth téri Csendházban kerül majd elhelyezésre, hogy valóban segítséget nyújtson az oda látogatóknak karácsony eljövetelének megértéséhez.
Réti Szabó Sándor nagyrétei népi fafaragó mutatta be az alkotását, amely egyedülálló méretében és üzenetében egyaránt. Ez a talpas oltár egy fenyőn áll, mert ez a fafajta testesíti meg a bennünk rejlő fényt – említette a mester. A karácsonyi csoda jelképei jelennek meg az oltáron, melynek megfejtésében Szántai Lajos jelképtan kutató vezette végig a hallgatóságot. Véleménye szerint a szárnyas és hármas oltár már becsukva is sejteti, mi lesz ha kinyílik.
Megjelennek az ősi jelképek az adventi várakozás idején a szarvas igézte fény, a tetején lévő csengő angyal hívogat és az átalakulás útját mutatja. Kitárva az oldal szárnyait Mária és József kezei között Jézus születésére utal a jászol-kehely oltár és fölötte a Betlehemi csillag. A faragó mestert és a jelképek megfejtőjét elkísérte Heit Lóránd barátjuk, aki prímásként, borászként és a népi kultúra elkötelezettjeként ápolja a kapcsolatot velük. Így az előadásokat a Bihardiószegi pincészet bórkóstoló bemutatója követte, akik az olyan ősi magyar szőlőfajta, mint a bakator népszerűsítését követik.
Európa egyik legnagyobb vasútfejlesztése a célegyenesbe ért: lezárultak a nagysebességű próbák, a vonal decembertől radikálisan átalakítja a régió közlekedését.
Csaknem két hónapra hétköznaponként is megnyílik a Pesti alsó rakpart. A mozogni és kikapcsolódni vágyók június 21-től (szombattól) várhatóan augusztus 15-ig (péntekig) autómentes környezetben használhatják a Jane Haining rakpartot az Eötvös tér és az Erzsébet híd közelében lévő Irányi utcai lehajtó között, ahol programok sora várja az érdeklődőket. Hétvégente a már jól bevált gyakorlatnak megfelelően a Margit híd és az Erzsébet híd (Irányi utca) közötti autómentes rakpartszakaszt vehetik birtokukba a fővárosiak és az idelátogatók.