Férfi kosárlabda Európa Kupa: elmaradt a szolnoki győzelem az FC Porto ellen
Illusztráció, pixabay.com

MTI

2021.11.05. 12:10

A magyar együttes jövő szerdán a varsói Legia csapatát fogadja a csoportkör ötödik fordulójában.

A Szolnok 76-68-ra kikapott a portugál FC Porto vendégeként csütörtökön a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, H csoport:
FC Porto (portugál)-Szolnoki Olajbányász 76-68 (21-17, 19-23, 20-9, 16-19)

Az NB I-ben 7/1-es győzelmi mérleggel második helyezett szolnokiaknál a szerb Bojan Subotic és a horvát Marjan Cakarun betegség, Pallai Tamás pedig sérülés miatt nem állt rendelkezésre. A magyar és a portugál csapat első találkozóját házigazdaként a Szolnok 81-64-re megnyerte október közepén.

Ezúttal jobban kezdett és pontosabban célzott a Porto az első negyedben, 12-2-re elhúzott, ám a vendégek 17-17-nél egyenlítettek. A második játékrészt más felfogásban kezdte a Szolnok, amely ebben a tíz percben hatékonyabban dobott a mezőnyből, így a maga javára fordította a mérkőzés állását, a nagyszünetben pedig 40-40 volt az eredmény.

A harmadik felvonás újabb fordulatot hozott, a remekül védekező portugálok mindössze kilenc pontot engedélyeztek az Olajbányásznak, amely hiába csökkentette hátrányát a negyedik negyedben, egyenlítenie nem sikerült, így 1/3-ra rontotta győzelmi mutatóját.

A portugálok holland légiósa, Charlon Kloof 27 ponttal zárt, a vendégeknél az amerikai Markeith Cummings volt a legeredményesebb 21 ponttal.

A csoport állása: 1. Legia Warszawa (portugál) 8 pont, 2. FC Porto 6, 3. CSM Oradea (román) 5 (272-284), 4. Szolnok 5 (273-298)