Körmendi és szolnoki sikert arattak a férfi kosárlabda NB I középszakaszában
Illusztráció: unsplash.com

MTI

2022.04.07. 15:00

A Körmend az Alba Fehérvár, a Szolnok pedig a Sopron ellen nyert otthon szerdán a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház első fordulójában.

A középházban a Kecskemét legyőzte a vendég Szedeákot. A KTE 36 éves csapatkapitánya, a 21 pontig jutó Wittmann Krisztián az 500. élvonalbeli meccsét vívta, 2003 októbere óta ez a 18. szezonja. Az aktív játékosok közül csak Ferencz Csaba, Szabó Zsolt, Tóth Ádám és Hendlein Roland szerepelt több NB I-es mérkőzésen.

Eredmények, férfi NB I, középszakasz, 1. forduló:
felsőház:
Egis Körmend-Alba Fehérvár 90-80 (26-23, 17-22, 22-22, 25-13)
Szolnoki Olajbányász-Sopron KC 91-80 (24-21, 25-20, 22-22, 20-17)

középház:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Naturtex-SZTE-Szedeák 87-80 (22-18, 24-22, 27-26, 14-14)
DEAC-Tungsram - MVM-OSE Lions 83-86 (28-16, 17-30, 12-21, 19-9, 7-10) - hosszabbítás után

A tabella:
 1.  Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét  1  1   -    87-80    41 pont
 2.  DEAC-Tungsram                1  -   1    83-86    40
 3.  Kaposvári KK                 0  -   -      0-0    40
 4.  MVM-OSE Lions                1  1   -    86-83    39
 5.  Naturtex-SZTE-Szedeák        1  -   1    80-87    39

A középszakaszban három csoportban az 1-5., a 6-10. és a 11-14. helyezettek oda-vissza megmérkőznek egymással úgy, hogy az eddigi eredményüket magukkal hozták. Utána következik a negyeddöntő, valamint az alsóházi rájátszás a kiesés elkerüléséért a 13-14. helyezetteknek.