Négyes döntőben a bajnok Falco és a címvédő Szolnok
Illusztráció, unsplash.com

MTI

2023.04.06. 10:00

Bejutott a négyes döntőbe a bajnok Szombathely és a címvédő Szolnok is szerdán a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupában.

A Falco nagy feladat előtt állt az MK-negyeddöntőben, mivel  alapszakaszgyőztesként az NB I-es tabellán harmadik Fehérvárt fogadta, amelynek a csarnokában szombaton 97-91-re kikapott, ráadásul az előző bajnokiját is elvesztette odahaza a szomszédvár Körmenddel szemben. A házigazdák, akiknél a válogatott Perl Zoltán kedden két évvel meghosszabbította szerződését, 8-7-ig voltak előnyben, utána amíg ők egy pontot dobtak, a Pongó Marcell vezette ellenfél 11-gyel válaszolt. A második negyedet már 12-26-ról kezdte az Alba, de Raymond Cowels révén a Falco rákapcsolt, és 38-43-mal vonult el a nagyszünetre.

Fordulás után felzárkóztak a hazaiak, és fej fej mellett haladt a két csapat, Perl fontos duplákkal hálálta meg a vezetőség bizalmát. A hajrára fokozatosan ellenfele fölé kerekedett a bajnok, és végül négypontos győzelemmel jutott tovább a hétvégi Final Fourba. A meccs legjobbja Cowels lett 18 ponttal.

Az alapszakasz második helyén záró Szolnok a ZTE-t fogadta, amely a szezon egyik kellemes meglepetését szolgáltatva negyedik lett az NB I tabelláján. A tavaly kilencedik kupaaranyukat begyűjtő Tisza-partiak másfél negyeden át kiegyenlített csatát vívtak zalai riválisukkal, majd Auston Barnes kosaraival 46-38-ra megléptek a félidőig. Fordulás után a vendégek egy 26-9-es rohammal rukkoltak elő, de a zárószakasz elején már ismét az Olaj vezetett, amely - bár az utolsó percben kétszer is egyetlen pontra csökkent az előnye - már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Az NB I rájátszásáról lemaradt Atomerőmű a Kecskemét ellen próbálta meg feledtetni a fiaskót, és azután, hogy az NB I-ben kétszer is megverte alföldi riválisát, a kupameccsen is egy hajszálnyival jobban teljesített az első félidőben. A kiélezett csata a térfélcsere után is folytatódott, az izgalmas hajrából a tavaly MK-bronzérmes Kecskemét jött ki jobban.

A negyedik negyeddöntőben a bajnoki alapszakaszban ötödik Sopron a harmadik játékrészben már 14 ponttal elhúzott az NB I alsóházába került Oroszlánytól, a mégis váratlanul szoros végjáték pedig ismét a hazaiaknak sikerült jobban.

Az MK idei lebonyolítása annyiban változott, hogy már nincs nyolcas döntő, ugyanis a negyeddöntőket - amelyekre eddig a nyolcas döntő első napján került sor - a kupahét közepén rendezik meg a jobb helyezést elérő csapatok pályaválasztó jogával. A négy továbbjutó utazik a budapesti Tüskecsarnokban esedékes négyes döntőre, amelyre szombaton és vasárnap kerül sor.

Zsíros Tibor kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő:
Sopron KC - MVM-OSE Lions 86-80 (22-16, 15-12, 23-25, 26-27)

korábban:
Szolnoki Olajbányász-Zalakerámia ZTE KK 89-88 (25-23, 23-16, 20-30, 21-19)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14)
Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 85-87 (20-23, 22-23, 19-18, 24-23)